Miks ma peaksin palvetama?

Ärge muretsege ühtigi, vaid teie vajadused saagu kõiges Jumalale teatavaks tänuütlemisega palumises ja anumises. Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses. Filiplastele 4:6, 7

Piibli lugemine - 06-10.

Jumal teab sinust kõike. Ta teab, mida sa vajad juba enne, kui sa seda Talle ütled. Miks siis on meil vaja palvetada?

Üks oluline põhjus on see, et Jumal lõi sind Teda armastama ja oma sõbraks. Sõbrad suhtlevad üksteisega. Jumalaga rääkimine toimub palve kaudu.

Sa võid Talle öelda, kui palju sa armastad Teda ja kui imeline Ta on. Sa võid ka rääkida Talle, mida sa vajad.



Teine põhjus palvetamiseks on see, et sa vajad Jumala abi. Palve kaudu võid sa paluda Tema abi.

Piibel ütleb: „...Teil ei ole, sest te ei palu“ (Jaakobuse 4:2).

Võibolla on sul muresid koolis või sa ei tea, kuidas oma probleemiga hakkama saada. Jumalal on väge sind aidata ja Ta võib juhatada, mida teha. Meie piiblisalm ütleb: Ta „vastab sulle ja ilmutab sulle suuri ja salajasi asju, mida sa ei tea“ (Jeremija 33:3). Jumala vastus võib olla midagi sellist, mida sa ei ole kunagi mõelnud. Vastused sinu palvetele aitavad sul meeles pidada, et Jumal on ainus, kes annab sulle kõike. Need aitavad sul usaldada Teda ja loota Temale.




Edasi

tagasi



Allikad: Piiblisalmid on võetud Piibliseltsi 1997. a tõlkest; Psalmid on võetud V. Salo ja I. Hirve Psalmide tõlkest 2009