Indiaanipealik ja Jeesus

Indiaanipealik ja Jeesus

Matšeete käes, tegi misjonär endale läbi džungli teed. Lõpuks jõudis ta indiaanlaste külasse. Indiaanipealik tervitas teda sõbralikult.
Lühikese ajaga kogunes kogu küla tema ümber.
Rõõmustades alustas misjonär juttu: "Jumal saatis mind, et teie saaksite teda, kuidas inimene saab minna taevasse."
Indiaanipealik oli häid uudiseid kuuldes rõõmus. Ta tõusis püsti, võttis maast midagi kätte ja ütles: "Indiaanipealik annab Jumalale oma vibu ja noole." Nüüd jätkas ta kuulamist.
Misjonär jätkas juttu: "Jumal armastab teid ja soovib, et teie tuleksite tema juurde. Aga Jumal on püha ja teie patud sulevad tee tema juurde. Patused ei lähe tema juurde taevasse."
See kurvastas indiaanlasi. Nad olid varastanud, valetanud ja tapnud ning tundsid häbi.
"Ärge olge kurvad!", ütles misjonär. "Jumal armastab teid. Ta annab teile teie patud andeks."
Seda kuuldes indiaanipealik tõusis ja tõi kauni värvilise vaiba. "Indiaanipealik on rõõmus, et Jumal teda armastab - ta annab Jumalale oma vaiba." Nüüd jätkas ta kuulamist.
"Jumal saatis oma ainsa poja maapeale, kes maksis kõigi inimeste pattude eest." Jumal tegi nii suure asja!
Indiaanipealik viis misjonäri jõe äärde, et anda Jumalale kõige väärtuslikumat asja, mis tal olemas oli. "Indiaanipealik tahab anda Jumalale oma paati. Nüüd ei ole mul rohkem midagi, mida Jumalale anda." Kas tõesti mitte midagi?
Misjonär jätkas: "Jeesus, Jumala poeg, andis oma elu, surres ristil teie pattude eest. Ta armastab teid. Uskuge temasse ja ta annab teile andeks teie patud ja nii te saate minna taevasse."
Pealiku nägu läks laia naeru täis ja ta ütles: "Oo, ma tean, mida ma saan Jumalale anda - oma usalduse. Ma usun, et Jeesus suri minu eest ja ma kuuletun talle. Nüüdsest on Jeesusel minu elus alati esimene koht."
Paljud järgisid pealiku eeskuju ja läksid rõõmsalt tagasi oma hüttidesse.
Kas sina soovid ka olla rõõmus? Tee siis nii: usu Jeesusesse ja anna talle esimene koht oma elus.
Klõpsa allpool nupul "Jätka" ja vasta küsimustele.
Õigete vastuste eest saad sa boonuspunkte.
;
  
  
  

Järgmine