Indiaanipealik ja Jeesus

Indiaanipealik ja Jeesus

Misjonär rajas suure noaga endale teed läbi džungli. Lõpuks jõudis ta indiaanlaste külla. Pealik tervitas teda sõbralikult ja hetkega kogunes kogu küla rahvas tema ümber.
Misjonär alustas reipalt: "Jumal on mind teie juurde saatnud, et te saaksite teada, kuidas pääseda taevasse.”
Need sõnad tegi pealiku südame rõõmsaks. Ta hüppas püsti, haaras vibu ja ütles: “Indiaanipealik annab Jumalale oma vibu ja nooled." Seejärel jäi ta misjonäri edasi kuulama.
Ja misjonär jätkas: "Jumal armastab teid ja tahab, et tuleksite Tema juurde. Aga Jumal on püha ja teie patud sulgevad tee Tema juurde. Patused ei pääse taevasse."
See tegi indiaanlased kurvaks, sest nad olid varastanud, valetanud ja tapnud. Nüüd oli neil häbi.
"Kuid ärge kurvastage," ütles misjonär. "Jumal armastab teid ja annab teile teie patud andeks."
Seda kuuldes valdas pealikut rõõm. Ta jooksis eemale. Tagasi tulles hoidis ta süles kirevat vaipa. "Indiaanipealik on rõõmus, et Jumal teda armastab ja kingib Talle oma vaiba.
Misjonär rääkis edasi: "Jumal saatis oma ainsa Poja maa peale, et Ta võtaks enda kanda karistuse kõigi inimeste pattude eest." Jumal on meie heaks nii palju teinud.
Pealik viis misjonäri jõe äärde, et kinkida Jumalale kõige väärtuslikum, mis tal oli. "Indiaanipealik kingib Jumalale oma kanuu. Aga nüüd ei ole mul enam midagi Jumalale kinkida.” Kas tõesti pole midagi?
Misjonär rääkis edasi: "Jumala Poeg Jeesus suri ristil kõigi inimeste eksimuste eest. Jeesus armastab teid. Kui te Temasse usute, andestab Jeesus teile teie patud ja teid ootab ees taevane kodu."
Pealiku nägu säras õnnest, kui ta ütles: “Nüüd ma tean, mida ma Jumalale kingin. Ma kingin Talle usalduse. Ma usun, et Jeesus on minu pattude eest surnud ja kuuletun Talle. Nüüdsest alates on Jeesus minu elus alati esikohal.“
Paljud indiaanlased järgisid oma pealiku eeskuju ja läksid õnnelikena oma onnidesse tagasi.
Kui sa soovid olla õnnelik, siis toimi täpselt samuti. Usu Jeesusesse ja anna Temale oma elus esikoht.
Vajuta sõnale "Edasi" ja vasta viktoriini küsimustele.
Õigete vastuste eest saad plusspunkte.
;
  
  
  

Algusesse

Edasi